Hanačky jedou v sobotu k nejvzdálenějšímu soupeři

                Desáté kolo interligové soutěže se tentokrát obešlo bez větších překvapení, nepočítáme-li v to už dlouhodobě nečekané výkony a umístění dvou družstev, která jsou zatím štikami probíhajícího ročníku. Máme na mysli samozřejmě působení především našich děvčat a stejně tak i Jihočeského zázraku, jak je někdy tým vedený Kateřinou Keclíkovou okolo Hanky Kvášové v nadsázce nazýván. Naše děvčata se až nečekaně semkla poté, kdy ztratila oporu v hráčském kádru, který přišel v průběhu několika týdnů až o sedm hráček vlivem nevídané vlny zranění a onemocnění a výsledkem je to co trenér Libor Malinek vysvětluje, v „ čem je kouzlo zdecimované, ale vítězící Zory ? Kolektiv se hodně semkl a šanci dostaly hráčky, které by za normálního stavu tolik prostoru neměly. Chytly šanci  za pačesy a předvádí velice dobré ale také stabilní  výkony. Také máme velkou podporu ve vyrovnané trojici brankářek, v každém zápase nás podrží.“  Nyní nás čeká jakýsi  křest ohněm, pojedeme do „jámy lvové“ na Zemplín, odkud nikdo moc bodů nevozí, ale ani odtud se  naše družstvo v minulosti nevracívalo vždy s prázdnou, právě na opak,   proti Iuventě se nám v minulosti často dařívalo, tak proč by nemohlo i tentokrát. Buďme však pokorní,  víme jaký soupeř nás čeká, ale když se opět děvčata semknou, zabojují – vše se může zdařit, určitě holky nepojedou s poraženeckou náladou !!! Náš Jihočeský soupeř vstoupil minulým zápasem do velké série domácích utkání. Po Bánovcích je čekají čtyři zápasy na domácím hřišti, postupně Veselí, Most, Michalovce a pak už nanovo  odvety, tedy pražská Slavia, se kterou Jihočešky začaly na podzim remízou, svou spanilou jízdu.

               Připomeňte si jen krátce, utkání uplynulého kola, která v desátém kole proběhla. Ve středeční předehrávce v pražském Edenu  domácí Slavia vyhrála nad Sokolem Poruba 24:23, který se chystal na své první letošní vystoupení v Evropském Challenge Cupu a v domácím prostředí pak následně vyhrál nad tureckým týmem Ankara Yenimahalle BSK 34:25 (15:12) a vytvořil si výbornou výchozí pozici pro nedělní odvetu v Turecku. Druhá středeční předehrávka už pro českého zástupce tak úspěšná nebyla, Baník Most nezopakoval své vítězné vystoupení ze Slovinska, podlehl RK Krim Mercator 26:31 a prakticky tak své letošní vystoupení v Champions League ukončil. Družstvo Dunajské Stredy v domácím prostředí nezopakovalo zisk svého skalpu získaného před dvěma týdny v utkání s Iuventou Michalovce a s druhým slovenským týmem Duslo Šaľa prohrál 22:30. Dramatické utkání dvou nováčku viděli diváci v Hlohovci, odkud si český zástupce HK Hodonín odvezl  bod po výhře 31:32. V Písku domácí Sokolky porazily Bánovce  38:24, naše družstvo ve šťastné koncovce bral dva body v souboji s Veselím 33:32 a ve Zlíně prohrály domácí s Iuventou Michalovce 17:35.

               11. kolo bude stejně jako před týdnem zahájeno už ve středu 13. 11., kdy se v předehrávce střetnou v Ostravě Sokolky z Poruby a jejich soupeřkami budou házenkářky MŠK Dunajská Streda. Sokolky cestují do Ankary kde se v neděli znovu střetnou s týmem Ankara Yenimahalle BSK. V pátek 15. 11. budou hrát Černí andělé v Bánovcích v posledním týmem tabulky. Po odehraní utkání v Bánovcích odcestují do maďarského Göru kde v neděli nastoupí k poslednímu utkání Champions League, tam pro ně letošní zkušenost z Ligy mistrů skončí. Zbývající pětice utkání se bude hrát v sobotu 16. 11. Prvním sobotním utkáním bude odpolední zápas v Písku, kde přivítají Panenky z Veselí, které v sobotu podlehly v Olomouci  jen velmi těsně našim děvčatům a do Jižních Čech pojedou spravit si chuť a reputaci. Další trojice utkání se bude hrát na Slovensku, v Michalovcích nastoupí v tradičním čase v 17:30 hod. domácí slovenský mistr Iuventa Michalovce proti našem týmu, o několik kilometrů na západ v Prešově ve stejném čase nastoupí proti domácímu družstvu pražská Slavia. Jediné čistě slovenské interligové derby kola bude  na pořadu  v Šaľe, kam přijede z nejblíže  položeného interligového města Hlohovce, ležícího jen pár kilometrů severně od Šaly  soupeř. Podobně krátkou  vzdálenost mezi oběma městy k utkání interligy, budou muset urazit dva moravští soupeři ze  Zlína do Hodonína.

Rozpis zápasů 11. kola  MOL LIGY

Středa 13.11. v 18:00 hod.: DHC Spokol Poruba – MŠK Dunajská Streda

Pátek 15.11. v 18:30 hod.: Sokol Bánovce n. Bebr. – DHK Baník Most

Sobota 16.11.  v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – SHK Veselí n. Mor.

Sobota  16.11.  v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – DHK ZORA  Olomouc

Sobota  16.11.  v 17:30 hod.: ŠŠK Prešov – DHC  Slavia Praha

Sobota  16.11.  v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – HK SPORTA Hlohovec

Sobota  16.11.  v 18:30 hod.: HK Hodonín – Handball PSG Zlín

 

Autor textu: Václav Dobeš