Hanačky i ve druhém kole pojedou na hřiště soupeřů, tentokrát do Zlína.

               První kolo bylo zahájeno pouze čtyřmi utkáními, o jednu pauzu se postaralo po odstoupení Slováckých házenkářek Veselí, těsně před zahájením soutěže, vypadlo tedy utkání Slavia Praha – SHK Veselí n. Mor. a tím druhým pak z důvodu pořádání Slovenského poháru odpadlo také utkání zasahující do jeho programu, tedy jedno ze Slovenských derby – ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce. Prvním utkáním v novém ročníku byla čtvrteční předehrávka v Dunajské Stredě, kam přijelo Duslo Šaľa, ovědčené dvěma předsezónními turnajovými tituly v domácí Šaľe  a v Olomouci a rázem se tak Duslo  zařadilo mezi velké favoritky interligy. Velkou osobností se stala mladá mostecká brankařka a dnes už také česká reprezentantka Sabrina Novotná, která byla na obou uvedených turnajích vyhlášena nejlepší brankařkou.  Utkání v Dun. Stredě se také stalo prvním nerozhodným výsledkem, když se oba soupeři podělili o body (24:24).  Naopak největší debakl udělil úřadující mistr a novopečený obhájce Českého poháru Baník Most na Moravě domácímu Zlínu, když mu uštědřil hned v prvním kole první „čtyřicítku“ (25:40).

               První hody si také z Moravy odvezl Jihočeský Písek (22:32), jehož kanonýrky, zejména ex Slavistka Tereza Pokorná se pokusila nahradit nejlepší píseckou střelkyni posledních roků Hanu Kvášovou a i když se jí to plně nepodařilo, nelepší píseckou kanonýrkou se přece jen stala. Velký výlov hráček na poslední chvíli se zadařil Hodonínu, ve čtvrtek ještě pobíhala naše dlouholetá hráčka Ivana Salašová po hřišti v naší hale (pravdou je že po delším zranění) a už v sobotu hrála v dresu Hodonína v mistrovském utkání proti Písku. A to má trenér Hodonína Střelec  v rukávu ještě větší kalibr, po několika letech po náhlém zmizení bývalé odchovankyně Písku Sáry Kovářové, považovaná za jeden z největších českých talentů, z Mostu, se objevila v seznamu českých reprezentantek jako hráčka HK Hodonína. No asi se budeme moci dočkat i dalších překvapení. Velmi důležité utkání sehrály v Ostravě naše holky. Ty navázaly na týden staré finále Českého poháru hraném v Kutné Hoře, kde dokázaly po tři čtvrtiny hrací doby držet vyrovnanou partii proti favorizovanému Baníku Most. Také v Ostravě dokázaly Hanačky sehrát vyrovnané utkání, byly sice po většinu času v opozici, domácí hráčky byly aktivnější, měly velikou oporu v brankařce Múčkové, ale hlavně na pivotu hrající Petře Tiché (provdané Adámkové), která se po několika letech vrátila z bundesligy. V Porubě hraje však řada dalších mladých talentovaných hráček, např. Desortová, Polášková, Prašivková, které jsou a budou těžkým soupeřem všem týmům.

               Druhé kolo nabídne řadu zajímavých utkání v první řadě v Mostě, kde se střetne domácí družstvo Černých andělů a soupeřem jim bude pražská Slavia, která měla  v prvním  kole volný los, takže nastoupí ke svému prémiovému zápasu. Slovenské derby nabídne podobnou nabídku, jakou bylo v prvním kole utkání Šaľy s Dunajskou Stredou, tentokrát se utkají Iuventa Michalovce s celkem ze Žitného ostrova, Dun. Streda se před novou sezonou posílila o řadu zejména maďarských hráček, které dávají záruku kvality a budou hrozbou všem soupeřům. Jde na příklad o Maďarky Katu Juhos a Beatrix Elö, nebo nejlepší střelkyně loňského ročníku interligy Boglárka Bizik. Zajímavý bude také zápas v Šaľe, kde se utká domácí Duslo s přemožitelkami našich děvčat Sokolem Poruba. V Písku nastoupí ke svému prvnímu zápasu nováček soutěže HC Plzeň, který měl v prvním kole volný los a jistě udělá všechno pro to aby si odvezl oba body. Podcenit se nedá ani nedělní derby našich děvčat ve Zlíně, kde Zlín v prvním kole utržil vysokou porážku doma s Mostem a také on by určitě chtěl nepříjemnou nulu ze svého konta určitě  co nejrychleji smazat.

Program 2. kola MOL ligy:

Sobota 05. 09. v 15:00 hod.: TJ Sokol Písek – DHC Plzeň

Sobota 05. 09. v 18:00 hod.:  HK Slovan Duslo Šaĺa – DHC Sokol Poruba

Sobota 05. 09. v 18:00 hod.:  Iuventa Michalovce – MŠK Dunajská Streda

Sobota 05. 09. v 18:00 hod.:  DHK Baník Most – DHC Slavia Praha

Neděle 06. 09. v 18:00 hod.:  Handball PSG Zlín – DHK ZORA Olomouc

HK Hodonín a ŠŠK Prešov – mají volný los  !!!

Autor textu: Václav Dobeš