Hanačky hrají v sobotu poslední zápas doma s pražskou Slavií – přijďte nás povzbudit !!!

               24. kolo MOL ligy bylo sehráno ve stanoveném termínu a mezi sedmičkou zápasů byla tři, která zajímala především  česká družstva, která v jejichž utkáních se odehrávaly zápasy, které spolurozhodovaly o postupu do českého play-off. Už v sobotním zápase snad nikdo neočekával, že by se mohlo něco extrémně zajímavého udát v duelu Hodonín – Kynžvart, kde se očekával odevzdaný výkon domácích bez vzruchu a s pohodlnou výhrou favorizovaného Kynžartu. Všechno však mohlo být nakonec docela jinak, když se musel favorit strachovat o body až do posledních chvilek a nakonec si odvezl nejtěsnější výhru 30:29, o které rozhodl v poslední půlminutě zápasu.  Další dva sobotní zápasy se už odehrály bez vzruchu. Na Zemplíně odehrál vedoucí interligové soutěže Iuventa Michalovce poklidný zápas  proti Sokolkám z Poruby, které toho na Slovensku také moc nepředvedly, čtrnáctibranková porážka Sokolek byla nakonec milosrdná.  Ani poslední sobotní utkání v Mostě, kde domácí musely strávit středeční porážku v Michalovcích a pomalu se začaly loučit s obhajobou interligového prvenství, se odehrálo utkání bez vzruchu, snad  jen v prvním poločase dokázal poslední tým tabulky jakž takž držet s Černými anděly krok, po přestávce už to byla zase hra o ničem.

                   První nedělní zápas na Slovensku se hrál netradičně v 10:30 hodin a v slovenském derby už     také tradičně pokračoval výprodej bodů, už pátou porážkou Dunajské Stredy v novém roce.  Družstvo, které se mohlo pyšnit třetím místem v současné době jen paběrkuje a může být rádo že asi už asi své postavení uhraje, protože jeden z jeho největších rivalů Kynžvart má před sebou dva zápasy odkud se body  určitě moc nevozí (Most a Michalovce) a navíc Dunajskou čeká v posledním kole poslední Stupava a tam by mohla konečně uhrát kýžené body. Naše družstvo předvedlo ve Zlíně v neděli svůj Gala koncert, odvezlo si dva cenné body a vysokou výhru 29:18. Jejich soupeři Plzeň v Praze na Slavii a Písek v Chorzowě  se ale také činili jak se patří a odvezli si také po dvou bodech. Nic se tedy nerozhodlo, vše se bude rozhodovat opravdu až v posledních kolech

                    Hodně by mohlo napovědět sobotní vzájemné měření sil  v Plzni mezi domácími DHC a Sokolkami z Písku. Určitě jeden z obou  soupeřů, nebo třeba oba ztratí body a potom bude záležet na tom jak si Hanačky poradí v klíčové bitvě se Slavií. Naše hráčky začaly stíhací jízdy až po sérii se silnými, v sérii Most – Michalovce – Dunajská Streda a na štěstí vyhráli ten poslední duel doma proti Dunajské, poté dohrávku ve Stupavě a před týdnem pak Gala koncert ve Zlíně. Bohužel s výjimkou Písku mají s klíčovými soupeři obou západočeských týmů Plzní a Kynžvartem  nepříznivé vzájemné bilance a to jsou teď tedy jejich nejvážnějšími soupeři, sice už jen na dálku. Kynžvart je svým postavením už mimo hru, skončí v play-off jako číslo 2 hned za Mostem a teď už se hraje jenom o čísla 3 a 4.  Plzeň se může zachránit, pokud v sobotu vyhraje nad Pískem, všechno se ale stejně rozhodne až v posledním kole v Písku. Našim děvčatům pak nezbývá, nic jiného, než pokusit se oba zápasy vyhrát.  No bude to ale ještě  setsakramentská mela.

 

Rozpis zápasů  25. kola:

Středa  06. 04. 2022 v 17:30 hod.: Handball PSG Zlín – DHC Sokol Poruba   hrálo se  06.04.   24:34 (14:19)

Středa  06. 04. 2022 v 18:00 hod.: DAC  Dunajská Streda – AHT Tatran Stupava      hrálo se 06.04.  35:14 (20: 8)

AHT Tatran Stupava – Iuventa Michalovce  15:41 (předehráno)

Sobota 09. 04. 2022 v 17:00 hod.: HK Hodonín – KPR RUCH Chorzow              (Valášek – Vychodil)

Sobota 09. 04. 2022 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHC Slavia Praha     (Šlezingr – Špunar)

Sobota 09. 04. 2022 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šala – Handball PSG Zlín         (Adamkovič – Švarc)

Sobota 09. 04. 2022 v 18:00 hod.: DHC Plzeň – TJ Sokol Písek                           (Brzósková – Sovová)

Neděle 10. 04. 2022 v 17:10 hod.: Házená Kynžvat – DHK Baník Most                (Brzósková – Sovová)

Středa  13. 04. 2022 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – DAC  Dunajská Streda  (Pluhař – Suchánek)

 

Autor textu: Václav Dobeš