Hanačky doma s Dunajskou Stredou  neuspěly – sen o play-off se jim rozplynul.

DHK ZORA Olomouc – DAC Dunajská Streda 26:32 (9:13)

Průběh utkání: 0:1, 1:1. 1:4, 2:6, 3:7, 6:8, 6:10, 6:12, 9:13 –  10:15, 12:16, 12:19, 14.21, 17:23, 20:24, 22:26, 23:29, 25:30, 26:32.

Rozhodčí: Fukala – Mohyla             Diváci: 252        7 m hody:   7/4 – 3/3      Vyloučení: 3 – 7

DHK ZORA OLOMOUC: Polášková, Fadrná, Habermannová – Malinová 4/2, A. Kubálková 4, Jansová 2, Roupcová 3, Trumpešová, Krejzlíková, Horáková,  Sovová 1, Vasiljevová 4, Možišová 1, Machačová 3, Daňková 4/2,  K. Kubálková.

Trenérka Lucie FABÍKOVÁ

DAC Dunajská Streda: Magera, Gajdosi – Penczes 2, Kovács, Policarpo Santos, Da Silka Costa 1, Juhos 6, Meszáros 4, Desortová 1, Pastorková 3, Sari 3/3, Hornyak, Ilič, Rajnohová 4, Bugárová 1, Bizik 7.

Trenér: Viktor DEBRE

Hanačkám se v předchozích vzájemných zápasech vždy v domácím prostředí dařilo nad svým soupeřem vyhrát (2019/20 – 26:25, 2020/21 – 32:25, 2021/22 – 29:28, 2022/23 – 29:23), bohužel to poslední rozhodující našlo Hanačky tak říkajíc v nedbalkách. Nic se jim od začátku nedařilo, soupeřky na ně vyrukovaly nátlakovou hrou a hlavní jejich osobnosti byly beze sporu maďarská brankařka Noemi Magera a zejména dvojice křídel z levé strany Slovenka Réka Bizik a další Maďarka pro změnu z pravého křídla Kate Juhos, které byly naprosto neomylné. Hanačky zaznamenaly první branku až po pěti minutách ze 7 m hodu (Malinová), první branku ze hry pak až v čase 11:59 (Jansová), to už ale soupeřky měly na svém kontě stav 1:4. V polovině poločasu vedla Dunajská Streda už 2:6, v poločase pak byl stav na ukazateli skóre 9:13. Soupeř neustále navyšoval své vedení, po deseti minutách druhé půlky už vedl 12:19, v polovině poločas, byl stav 15:23. Před začátkem poslední dvacetiminutovky  domácí  družstvo částečně stáhlo náskok soupeře (20:24). Slovenkám se dařilo neustále udržovst dostatečné vedení, domácí trenéři zkoušely chvílemi hrát bez brankařky se sedmi hráčkami v poli žádný větší výraznější tento způsob hry nepřinesl, rozdíl zůstával v podstatě stejný, chvílemi se dařilo snížit na pětibrankový rozdíl, konečné skóre – rozdíl šesti branek vystihuje vcelku průběh, soupeř potvrdil své vysoké kvality a potvrdil, že příznivějšího výsledku lze proti němu dosáhnout jen při absolutní koncentraci v utkáních, kdy se za všech   okolnost daří celému týmu a ne jen některým aktérkám. Takže zase až někdy příště !!!

Autor  textu: Václav DOBEŠ