Hanačky bronz neobhájily, slaví Veselí

SHK Veselí n. Mor – DHK ZORA Olomouc 24:22 (11:11)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:3, 3:6, 4:7, 5:8, 9:9, 11:11 – 13:11, 15:12, 17:15, 19:17, 20:19, 22:20, 24:20, 24:22.
Rozhodčí: Bečička, Horák 430, 7 m hody: 2/2 – 5/3, Vyloučení: 3 – 2

SHK Veselí n. Mor.: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 5, Zemčíková, Novotná 2, Větříšková, Lukšíková 1, Vinklárková 5, Šustková 5, K. Klimešová, A. Klimešová , Divílková, Kutálková, Soldánová 3, Veselková 3/2..

Tenér: Ľuboš HUDÁK

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Hurychová 2, Růžičková1, Trumpešová, Jansová 1, Sovová, Kašpárková 2, Salčáková 3,  V. Fryčáková, Severová, Kubáčková 7/3, Salašová,  Gajdošíková 3, Chlandová 1, T. Fryčáková 3.

Trenér: Jan HEGAR

Na závěr sezony se hrálo ve Veselí třetí rozhodující finálové utkání o bronz a znovu se ukázalo jak vyrovnaní soupeři se v utkání o bronz sešli. Oba sázeli po celou sezonu hlavně na domácí prostředí, oba v základní části získali v domácím prostředí po 17 bodech, hned za oběma finalisty play-off –  Mostem, Slavií, Michalovcemi a Šaľou. stejnou bilanci však měli také v utkáních na hřištích soupeřů, odkud si odvezli také shodně po 13 bodech.

Vlastní sobotní utkání se vyznačovalo velkou bojovností a vyrovnaností, první poločas po většinu hry diktovaly průběh Hanačky, několikrát se jim podařilo utéct na tříbrankový rozdíl, poločas skončil remízou, po změně stran převzaly otěže hry do rukou domácí děvčata, několikrát se jim podařilo  vést tříbrankovým rozdílem, záblesk šance se Hanačkám naskytl ještě dvanáct minut před koncem, kdy se podařilo Tereze Kubáčkové ze sedmičky stáhnout na 20:19, domácí kanonýrky však měly tentokrát nabito ostrými náboji a pět minut před koncem navýšily na čtyřbrankový náskok a Hanačkám se podařilo pouze snížit na konečný dvougólový  rozdíl. Sen o medaili se Hanačkám rozplynul, gratulace ale s trochou hořkosti v duši patří domácím Panenkám.