Hanačkám se pokus o útok na play off v Písku nevydařil

TJ Sokol Písek – DHK ZORA Olomouc 38:30 (20:14)

Průběh utkání: 0:1, 2:2, 4:3, 6:4, 8:6, 11:7, 13:8, 13:10, 16:13, 19:13, 20:14 – 22:17,  24:18, 25:20, 27:21, 29:24, 29:26, 32:27, 35:27, 36:29, 38:30.

Rozhodčí:  Bareš – Uhlíř                Počet diváků :  180       Střelba 7 m hodů: 2/1 –  2/2  Vyloučení:    2 – 5 .

TJ Sokol Písek: Kržová, Preslová, Bezpalcová – Nosková 2, B. Velková 4, Kordíková, Plojharová, Hanzelinová, Korešová 11/1, E. Svobodová 3, Bicanová, M. Svobodová 2, Stelnerová 9, Chlupová 5. Boorová 2.

Trenér: Jan PAVLOVSKÝ

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Habermanová, Š..Spurná – Závišková 6/2, A. Kubálková 1, Jansová 1, Protivánková 1, Roupcová 1, Krajčovičová 6, Krejzlíková 1, M. Spurná,  Smějová ,  Fryčáková 4, Možíšová  2, Machačová 5 , Kuxová 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Pro někoho snad až divokým poměrem branek skončilo včerejší utkání v Písku mezi domácími Sokolkami a naším týmem. Faktem však zůstává, že písecký tým je ze všech interligových družstev tím nejútočnějším, má na svém kontě nejvíce nastřílených branek (562), ale na druhé straně má ale také velký počet obdržených branek s počtem 529. Toto číslo představuje třetí nejhorší bilanci ze všech týmů interligy(za Stupavou a Zlínem). Písek je také družstvem, které nastřílelo nejvíc branek ze všech družstev v zápasech, v nichž nastřílel více než 30 branek v utkáních, a to 13krát z 18 zápasů!!! A to vůbec nehovoříme o dvou největších protagonistkách týmu, zejména Iveta Korešová, která v 10 zápasech nastřílela víc než 10 branek. A dokonce třem soupeřům v jednotlivých zápasech nasázela po 15 brankách. Druhá protagonistka Alena Stellnerová má bilanci už také celkově hodně nad 100 branek, což dává průměr skoro devět branek na zápas. A pak proti takovému týmu hrejte vyrovnanou partii. Ještě tak v domácím prostředí jsme byli schopni uhrát výsledek 30:3, i když s prohrou.

Prvních deset minut utkání obě družstva sehrála vyrovnanou partii. Hanačky se snažily na útočné nájezdy domácích reagovat, což se jim sice zpočátku dařilo, nicméně bylo jednoznačně patrné, že tlak domácích postupně narůstal a byl mnohem soustředěnější a důraznější. Velkou postavou od prvních minut byla především Iveta Korešová, která rozdávala přesné a rozmanité přihrávky svým spoluhráčkám, pro které bylo snadno hostujícímu týmu zatápět. Je to prostě hráčka s velkým „H“.  Přesto hostující tým po polovině prvního poločasu udržoval stálý rozestup, na začátku dvacetiminutovky se zadařilo zejména Monice Machačové a dvěma brankami snížila na tříbrankový rozdíl, který se dařilo udržovat až do 26 minuty do sedmimetrového hodu Záviškové. Po něm bohužel zaúřadovaly zkušenosti v týmu Sokolek a duo Korešová-Stellnerová, podpořené Magdalenou Svobodovou a nasázely hostujícímu týmu rychle za sebou čtyři branky, zatím co Hanačky byly úspěšné pouze jednou a to zásluhou debutující Aničky Kubálkové. Poločas tedy skončil vedením domácích šestibrankovým rozdílem a ten se už jen těžko doháněl.

První minuty po poločase se držel rozdíl na pěti brankách zejména zásluhou olomouckých křídel Fryčákové (2 x) a  Krajčírové ( 3 x), domácí však úspěšně kontrovaly zejména zkušenou trojicí Chlupová, Korešová a Stellnerová. Tato trojice za celý průběh druhého poločasu do 18. minuty nastřílela devět branek a starala se o pohyb skóre, které se stále udržovalo na pětibrankovém rozdílu ve prospěch domácích.  V čase 40:36 šla do branky mladá olomoucká brankařka Šárka Spurná a zlikvidovala sedmimetrový hod svým zákrokem super střelkyni domácích Ivetě Korešové. Do branky se znovu vrátila Míša Polášková. V čase 51:12 při další sedmičce pro domácí šla do branky znovu Šárka, znovu byla úspěšná, tentokrát vychytala Evu Svobodovou. Šárka v brance zůstala a dochytala zápas až do konce, když nebyla devětkrát úspěšná. Nic naplat i za takové zkušenosti díky!!!  Po vychytané sedmičce snížila Monika Machačová ještě na rozdíl tří branek 29:26, ale domácí nasadily do hry to nejzkušenější  co měly k dispozici a devíti střelami dokončily vítězně zápas. Naše hráčky odpověděly ještě také čtyřmi brankami (Závišková 3 x a jednou Fryčáková), proti devíti úspěchům domácích to však byl málo.

Autor textu: Václav DOBEŠ