Dva rozdílné poločasy na Hané v první půlce kralovaly Sokolky, po změně stran hrály prim domácí

DHK ZORA Olomouc – DHC Sokol Poruba 26:21 (10:13)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:5, 2:8, 5:8, 5:10, 7:10, 8:12, 9:13, 10:13 – 11:15, 12:15,18:15, 20:17, 23:17, 23:19, 24.20, 26:20, 26:21.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil               Bez diváků     7m hody: 4/2 – 4/2              Vyloučení: 4 – 3 ,  přímá červená karta – Bambachová (Poruba)

DHK ZORA Olomouc: Polášková Haládiková – Závišková 1/1, Trumpešová 1, Kapsová  Jansová 2 , Sovová 1, Protivánková, Kašpárková 5 , Přikrylová 2,  Krajčovičová, , Řezníčková, T. Fryčáková 8, Kubáčková 6/2, Žůrková.

Trenér: Libor MALÍNEK

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Múčková, Hřebejková,   – Kučerová, Farářová, Dybalová, Konečná 1, Maiwaelderová 3, Mýlková, Tichá 6, Kavalová 1, Polášková 7/1, Prašivková 1/1,  Desortová 2, Baumbachová, Novobilská.

Trenér: Ivo VÁVRA

Jedno z klíčových utkání sehrály v sobotním podvečeru Hanačky ve svém prostředí proti Sokolkám z Poruby. Klíčové utkání to bylo proto, že Hanačky měly zatím v nové sezoně odehráno pouze jediné utkání odvet mezi českými týmy počítané pro postup do play-off a to před týdnem doma vítězný zápas proti Hodonínu. Utkání proti Porubě vždy patří mezi ty nejvíc vypjaté, nejinak tomu bylo jak v zahajovacím mači na podzim v Ostravě, ze kterého naše družstvo odjíždělo se svěšenými hlavami po porážce 22:21, tak i první minuty sobotní odvety, když se našim děvčatům vůbec nic nedařilo a Sokolky zahájily souboj ve velkém stylu, který byl poznamenán několika chybným rozehrávkami našich děvčat, kterých jsme v prvních minutách napočítali hned čtyři a soupeř je nemilosrdně trestal brejky  a lacinými brankami, když při chuti byly hlavně Polášková a Desortová. Domácí lavičce nezbývalo nic jiného, než zabrzdit příval brejků, což se jim však podařilo až po jedenácti minutách, kdy už na ukazateli skóre   svítil hrozivý stav 2:8. Následně k obratu zavelela kanonýrka Kašpárková a  brzy se přidala i dvěma rychlými útoky Tereza Fryčáková, a stav se začal přece jen pomalu měnit, výsledek 5:8  už byl přece jen přijatelnější, i když hostující družstvo se v žádném případě nehodlalo svého náskoku vzdát. Střelecká potence hostujícího týmu se zejména po několika vynikajících zásazích Míši Poláškové přece jen otupila, zejména dvojice jejích zákroků po chycené sedmičce i dorážka od střílející Farářové se ocitla opět v moci domácí brankařky. Závěr poločasu se nakonec částečně zklidnil a do šaten se šlo ale stále ještě s tříbrankovým vedením hostujícího celku 10:13.

Druhá třicetiminutovka ještě začala trochu s hazardem Terezy Kubáčkové, která nejprve hned po zahájení druhého poločasu neproměnila sedmičku, vzápětí to však napravila, když získala odražený míč a zavěsila. Následovaly eště dvě úspěšné trefy porubských hráček a poté už začaly kralovat Hanačky. Nejprve rychlá pětiminutovka v podobě šestibrankové šňůry, po níž se dostaly naše holky poprvé v utkání do jasného vedení tříbrankovým rozdílem 18:15, Poruba ještě zahrozila dvěma goly, když snížila na rozdíl jediné branky, další pětibranková šňůra však už byla pro Sokolky konečnou, když náš tým navýšil své vedení na rozdíl šesti branek 23:17 a zápas si už do konce pohlídal. V závěru ještě s červenou kartou ukončila své působení v utkání Bambachová, následovalo vyloučení trenéra hostí a utkání se v klidu dohrálo.

Velký koncert předvedla domácí gólmanka Míša Polášková. Poté co musela po zranění na ruce opustit hřiště Zuzana Haládíková, předvedla v brance několik úspěšných zákroků číslo se zastavila na počtu 15. Míša se stala absolutní jedničkou zápasu. Pochválit je třeba také další stálice našeho družstva, Terezu Fryčákovou, střelkyni osmi branek, šestibrankovou Terezu Kubáčkovou a další pětibrankovou střelkyni Magdu Kašpárkovou. Za bojovnost a nasazení je třeba pochválit všechna děvčata, zejména pak všechny ty, na kterých  ležela největší tíha utkání která odehrála prakticky celé utkání bez většího střídání, zejména pak ty které prakticky „neslezly“ z hřiště – Trumpešovou, Jansovou, Fryčákovou, Přikrylovou, Kubáčkovou a samozřejmě Míšu Poláškovou. Pochvala však patří i všem ostatním, které se zapojily po dobu utkání do podpory spoluhráček. Díky děvčata !!!

S hráček Poruby se nám líbily v brance Múčková, střelecky se dařilo Poláškové a na pivotu Petra Tichá, střelecky se prosadila ještě Hana Maiwaelderová.