Důležité body mladších dorostenek

DHK Zora Olomouc – Sokol Vršovice 28:22 (13:10)

Sestava a branky:
Fišerová D., Křenková M., Habermannová K. – Miklíková K., Foretová M. 4/2, Roupcová C. 6, Grofková M. 3/1, Hejlová Š. 3, Kristková V., Kubálková K. 1, Krejzlíková E. 2, Krůpová A. 9.

V neděli 13.5. jsme nastoupili k veledůležitému utkání proti děvčatům z Vršovic. Matematika zněla jasně – tým, který prohraje, sestoupí do 2. ligy mladších dorostenek. Celý týden jsme se proto snažili holky správně naladit na toto „Utkání roku“. Už při vstupu do šatny před utkáním bylo na holkách vidět soustředění a to, že si uvědomují, o co nám jde. Teď jen to odhodlání, bojovnost, nasazení a um přenést na hřiště.

V úvodní desetiminutovce jsme dokázali soupeřkám odskočit na 3 branky a tento náskok jsme udrželi až do poločasu. Dařila se nám obrana, za kterou chytala velice dobře Klára Habermannová. Škoda, že jsme nedokázali více využít druhou vlnu rychlého útoku, a i díky technickým chybám nebyl náskok větší. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém bránění a s přispěním dalších úspěšných zákroků Kláry v brance náš náskok narostl až na 8 branek. Děvčata z Vršovic už pouze v závěru korigovala na konečný stav 28:22. V útoku se tentokrát dařilo spojkám Bety, Claudii, Magdě s Markétou. I když všechny akce neskončily brankou, byly k vidění pěkné útočné kombinace. Na zakončení je potřeba ještě zapracovat. Na pivotu slušně zvládla celé utkání Štěpánka a obě křídla Klára K. s Eliškou K.

Na hřiště se dostala všechna děvčata ze soupisky, a i když dostala méně prostoru na hřišti, svou úlohu zvládla dobře. Sportovní výkon je z velké části „o hlavě“ a jsme velice rádi, že jsme toto utkání zvládli. Holky podaly obětavý a kolektivní výkon, za což jim patří velký dík.

K poslednímu utkání sezóny odjíždíme do Mostu, kde se popereme o konečné 7. místo.

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.