Dorostenky Zory vyhrály kontrolní trojutkání

          V olomoucké hale DHK ZORA Olomouc se v sobotu odehrála generálka starších dorostenek před zahájením mistrovských zápasů před jarním pokračováním soutěží. Jak jsme už v pozvánce před akcí uvedli, na trojutkání přijala pozvání družstva starších dorostenek domácího klubu, kvalitní družstvo prvoligových slovenských dorostenek MHK Bytča a druholigové družstvo žen Lesany Zubří. Cílem bylo zejména dát příležitost kompletnímu kádru domácího družstva, které čeká už za týden dohrávka z podzimu odloženého zápasů proti Sokolu Poruba. Obě utkání, které dorostenky Hanaček se svými soupeřkami  sehrály splnily do puntíku  to, co se od nich očekávalo. Především dostaly příležitost všechny hráčky k tomu, aby si v herním zatížení vyzkoušely a zopakovaly nejrůznější varianty hry a předvedly, jak jsou na jaro připraveny. Je potěšitelné, bylo zejména to, že všechny hráčky dostaly dostatečnou porci času k tomu, aby se trenérům předvedly a všechny také příležitost využily.       

          Olomoučanky nastupovaly v základním složení v obou utkáních v poněkud jiných základních sestavách, hlavním důvodem bylo to, že děvčata, hrající kmenově za ženy Zubří a starší dorostenky Zory, hrály prakticky za obě družstva, proto je bylo nutné prostřídat (Bětka Krůpová, Tereza Palátová a Míša Juřičková). V obou utkáních se trenérům podařilo vytypovat, aby se prakticky vykrystalizovaly v nějaké podobě základní sestavy, s nimiž trenéři mohou vstupovat do zápasů podle potřeby  Výhodné navíc je to, že se podařilo objevit a použít hráčky, které je možné variabilně zařazovat k sobě případně je podle potřeby vhodně zaměňovat. Do krabičky základní sestavy je možno si představit na příklad sestavu křídla Veselá, Molíková, spojky Krůpová, Roupcová, Možíšová s pivotem Protivánkovou a samozřejmě v brance Poly Polášková. To by měla být hlavní osa herních činností, a její opodstatnění se také rýsovalo v přípravném turnaji. Variabilně k nim je možně vhodně nasazovat   například Juřičkovou a Brázdilovou, a spojky určitě, Dobrovská, Kristková, do pivota pak určitě Palátovou a univerzál Grofková.  Určitě se musí počítat po dlouhodobém zranění co nejdříve s Julií Rožkovou, pokud se co nejdříve dostane do předchozí formy, vždyť před zraněním si skoro nebylo možné bez Julie sestavu vůbec přestavit. Do výčtu chybí brankařka Bára Švábová a Nikol Dušková, také ony najdou určitě své místo v sestavě, zejména při častých zraněních.

Výsledková část:  

Výsledky zápasů: DHK ZORA Olomouc – Lesana Zubří:  34:22  (15: 7)

                             MHK Bytča – Lesana Zubří  35:34 (20:17)

                             DHK ZORA Olomouc – MHK Bytča  38:35  (20:17)

Konečné pořadí: 1. DHK ZORA Olomouc (dor.)   4 body   72:  57

                           2. MHK Bytča  (dor.)                   2 body   70:72

                           3. Lesana Zubří (ženy)               0  bodů   56:64           

DHK ZORA Olomouc:

Sestavy a branky: Polášková, Švábová – Roupcová 13/2, Dušková 1, Veselá 5, Protivnkové 2. Molíková 7, Grofková 5, Kristková 6, Možíšová 9/1, Juřičková 2, Palátová 4, Dobrovská 4, Brázdilová 5, Krůpová 8/1.

MHK Bytča:

Sestavy a branky: Chudejová – Gaňová 11, Nepelová 6 Leštinová 13, Záhumenská 10, Janošíková 5,  Holincová 14, Báňová 4, Adamčíková 5, Zadáčková 2, Harantová.

Lesana Zubří

Sestavy a branky: Maléřová, Porubová, Klvaňová 6, Pšenicová 6,  Šuplerová 3, Opálková 9, Jurajdová 2, Kohoutová 2, I. Juříčková, Konvičná 5, Krůpová 8, M. Juřičková, Palátová  12.

Autor textu: Václav Dobeš