DHK Zora Olomouc na Veletrhu sportu v Galerii Šantovka

V sobotu 9. a v neděli 10. září se v Galerii Šantovka konal Veletrh zájmových kroužků, jejichž zástupci měli za úkol představit náplň svých kroužků a zodpovědět zájemcům všechny jejich otázky. Většina zúčastněných měla také připraveny krátké ukázky, aby děti viděly, co vše by se mohly naučit.

Jedním z těchto kroužků byla i házená. Dostali jsme stánek hned naproti hlavnímu pódiu, kde se vše odehrávalo, takže tam bylo celý víkend hodně živo. Ve stánku se střídali dorostenky a interligové házenkářky DHK Zora Olomouc a dorostenci z Velké Bystřice. Před stánkem jsme si postavili bránu, za kterou byl měřič rychlosti, a všichni si mohli vyzkoušet, jak rychlou mají střelu, dále mohli kolemjdoucí vyhrát zajímavé suvenýry, a také si mohli prohlédnout atraktivní házenkářská videa z českých soutěží, z nejlepších světových lig a také z letního dětského házenkářského kempu.

Zájemcům jsme rozdávali letáky s nabídkou místních klubů a propagační materiál, který nám poskytl Olomoucký krajský svaz házené. Celý víkend jsme si při snaze přiblížit náš sport široké veřejnosti náramně užili.

RHC