Další zápas odehrály mladší žačky „A“ s Tatranem Litovel

DHK Zora Olomouc „A“ : Tatran Litovel 14:24 (5:14)

Sestava a branky: Krajcová – Šmídová 2, Habermannová, Holotíková, Skácelová, Hlačíková 4, Zlámalová, Marková 1, Pivodová 3, Zdráhalová, Krapková 2, Skálová 2, Andoková

Sobotní zápas naše holky sehrály s družstvem kluků Tatran Litovel. V části osobní obrany jsme zaostávali hlavně v agresivitě, kdy kluci nás několikrát „přeprali“ o míč, utekli a zakončili. Holky se statečně držely, snad již zažité HOĎ a BĚŽ nás několikrát dostalo do brankových příležitostí a kdyby se podařilo zachovat v koncovce více klidu, určitě by jsme vsítili o několik branek více, ale hra pod tlakem a některé technické ztráty, chytání míče a přesná přihrávka, byly příčinou, že jsem tuto část prohráli.

Naše děvčata již v minulým zápas proti Velké Bystřici ve 2. poločase předváděla dobrou obranu a s tímto jsme chtěli vstoupit do další fáze zápasu – házené. Velmi příjemné zjištění bylo, že se tak stalo, bohužel opět až ve 2.poločase, kdy pokyny trenérů holky konečně přenesly na palubovku! Přistupování, snaha odebírat míč, obrana pivota, tyto činnosti byly dobré. V útoku holky začaly využívat prostory za vysunutou obranou Tatranu a chytré přihrávky od spojek našim pivotkám (Kača P. a Terka M.) (KONEĆNĚ) byly přetaveny ve 4 branky !!! Nejen spojky, ale všichni, musí více přidat na agresivitě a nebát se jít do kliček, několik pokusů bylo úspěšných vč. zakončení či nahrávky, ale stále je to málo. I z postu křídla se nám tentokrát podařilo vsítit branky. Naše brankařky Míša K. a Kája Z. předvedly několik dobrých zákroků. Všechny zaslouží pochvalu. Další zápas hrajeme v sobotu opět na domácí palubovce.

Trenér: Jaroslav Hlačík
Asistent: Aleš Krapka