Chyba v závěru znamenala konec nadějím

DHK ZORA Olomouc – HC Zlín  19:21  ( 9:10)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:3, 6:3, 8.5, 8:10, 9:10 – 9:13, 12:14, 14:15, 16:16, 18:17, 18:19, 19:19, 19:21.

Rozhodčí: Kubis, Staněk       100 diváků      7 m hody: 4/4 – 7/3      vyloučení:: 3 – 5

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Švábová – Roupcová 5/4, Veselá 2, Protivánková 4, Molíková 2, Grofková, Kristková, Možíšová, Dobrovská 1, Rožková 1, Krůpová 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

HC Zlín: Vařechová, Jechová – Šimarová 1, Křižanová 2, Bunbálová 4, Gabrhelová 5/1, Hvozdenská 3/2, Neubauerová, K. Daňková 1, Záhorová 2, Zahradníčková 1, Chludová 1, Mrázková 1.

Trenér: Marek KOLÁŘ

Výborné, kvalitní utkání sehrály v nedělním odpoledni družstva starších dorostenek olomoucké Zory a HC Zlín. Utkání odvěkých soupeřů se vyznačovalo naprostou vyrovnaností, vysokým nasazením, dramatickým průběhem a v neposlední řadě i oboustranně tvrdou hrou až na hranici únosnosti, ale tak se dnes prostě moderní házená hraje, i když často hodně bolí. Faktem je, že hostující celek měl v družstvu asi víc typů hráček, kterým nedělá problém ránu rozdat, ale i přijmout, jejich hra je rychlá, agresivní a zakončení je prováděno s maximální razancí. Tím není míněno, že by takové hráčky v domácím týmu nebyly, bylo jich však méně a některé z nich nejsou ani vybaveny fyzicky tak jako většina hráček soupeřek. I přesto v osobních soubojích stačily, bohužel někdy za cenu sedmiček, kterých proti nám bylo nařízeno dokonce sedm (čtyři z nich ale Míša Polášková bravurně zlikvidovala)

Dvě třetiny prvního poločasu tahala za delší konec domácí děvčata, dařilo se zejména Claudii Roupcové ,která byla stoprocentní exekutorkou tří sedmiček, nařízených za fauly na Protivánkovou a jedna na Molíkovou, v obraně tvrdila muziku Adéla Protivánková, která na soupeře svou tvrdostí platila, často se k ní připojoval i další děvčata s potřebnými fyzickými parametry – Rožková a Krůpová, vypomáhaly však i další.. Moc branek ale nepadalo, na příklad skoro bez vstřelené branky byl úsek hry mezi 8. – 19. minutou , kdy padla jediná branka. I proto byl ve 20. minutě stav skóre 6:4. Teprve v poslední desetiminutovce prvního poločasu  se skóre pohnulo, bohužel však na straně Zlína, od stavu 8:5 se trefovaly jen hostující hráčky, které otočily vývoj a po pěti brankách v řadě otočily na 8:10 a 1. poločas skončil jednobrankovým  mankem domácího celku. Ani druhý poločas nezačaly Hanačky zrovna nejlíp, tři branky v jejich síti v řadě znamenaly navýšení vedení hostí na 9:13 a s domácími to začalo být kritické. Ty však zabojovaly a do poloviny druhého poločasu srovnaly stav na 16:16. Závěr utkání sliboval pokračování dramatu. Domácím hráčkám se dařilo držet krok se Zlínem, osm minut před koncem jsme vedli 18:17, za další tři minuty však opět vedly hostující hráčky 18:19, čtyři minuty před koncem Bětka Kůpová vyrovnala, šťastnější však v závěru byly Zlíňačky. Nejprve se v 58. minutě  ujaly vedení 19:20, když domácí brankařku prostřelila Gabrhelová a z dalšího útoku našeho družstva jedna z hráček neukončila svou šanci úspěšnou střelou a v  době kdy domácí už hrály několik minut osobku po celém hřišti, se podařilo znovu Gabrhelové uvolnit a završila výhru Zlína. Bylo to vítězství zasloužené, ale více šťastné, hostující hráčky byly ne o moc lepší, ale šťastnější.

Pokud budeme hodnotit jednotlivé hráčky, na obou stranách byly oporami brankařky, v domácí brance zářila Míša Polášková, zejména likvidace tří sedmiček byla excelentní, stejně jako série tři „vychytávek“ z hranice brankoviště kolem 20. minuty druhého poločasu. V brance Zlína zase zářila Andrea Vařechová, která toho odchytala také hodně. Jinak v našem družstvu se dařilo jak už bylo uvedeno Claudie Roupcové, úspěšně se prosazovaly i další, zejména Protivánková a Krůpová. V družstvu Zlína se nejvíce dařilo trochu překvapivě hráčkám, které už hrály před staršími dorostenkami v družstvu mladších dorostenek –  Gabrhelová, Bumbálová, Křižanová, Hvozdenská, Šimarová a Neubauerová a k nim ještě brankařka Jechová, celkem nastoupilo v obou družstvech celkem 7 děvčat, z toho lze usuzovat, že ty věkově mladší svou kvalitou převyšují starší hráčky.