Český pohár žen dospěl do čtvrtfinále

          Český pohár házenkářek dospěl do čtvrtfinále, tentokrát k žádnému překvapení  na úkor favoritů nedošlo, celá kompletní osmička interligových týmů nezaváhala a prošla bez úhony do čtvrtfinálových bojů i když dva z interligistů měly i tentokrát namále a prošlo do čtvrtfinále jen s odřenýma ušima. Prvním z těch kdo si zahrával s ohněm byly Jihočešky z Písku, které vyhrály jen o jedinou branku v Praze proti Kobylisím a porazily je po boji 32:33. Druhými kaskadérkami, byly hráčky  Zlína,  které asi hodlaly napodobit Hanačky, kterým se podobně vedlo přesně před dvěma lety, kdy odjely z Hodonína s  porážkou 28:24 a byly vyřazeny. Zlínu se nakonec podařilo porážku odvrátit jen těsně 23:24, takže osmička interligových celků  tak mohla do dalšího kola  postoupit kompletní.

          Osmifinále bylo jediným místem, které umožnilo, aby se proti sobě postavily týmy interligy a nižších českých soutěží žen. Jak velký rozdíl mezi oběma soutěžemi existuje se znovu potvrdilo, i když v letošním roce se díky dvěma prvoligovým týmům Hodonínu a Kobylisím podařilo rozdíl téměř zmazat, když prohrály s interligovými  týmy Písku a Zlína jen nejtěsnějším rozdílem. Asi není náhoda, že Hodonín a Kobylisy vévodí prvoligové tabulce žen a jsou jen krůček od postupu mezi elitu. Pro zajímavost ještě uveďme, že do souboje s interligovými týmy se zapojila také dvě družstva ze druholigových soutěží, Slavoj Tachov a SK Velká Bystřice, zbývající družstva hrají v soutěži první ligu.

          Soutěž o druhou nejvyšší českou trofej  tedy dospěla do čtvrtfinále. Pokračovat už bude jen osmička nejlepších, které si to rozdají o to, kdo si prodlouží vánoční svátky a ve dnech 29. a 30. 12. 2018 si zahraje finálový turnaj  „Final Four“, který zahrnuje semifinále a finále poháru. Předtím ještě proběhne v termínu 15. – 16. 12. 2018 čtvrtfinále, které bude rozlosováno ve středu 20. 11. 2018 z osudí ve kterém  bude všech osm účastníků, kteří si postup vybojovali v osmifinálových bojích.

 

Výsledky a postup žen osmifinále Českého poháru 2018    

Sokol Kobylisy II. – TJ Sokol Písek 32 : 33
Slavoj Tachov – DHK Baník Most 17 : 35
Sokol Vršovice – DHC Plzeň 15 : 35
Sokol Velké Meziříčí – DHK Zora Olomouc 18 : 40
Házená Velká Bystřice – SHK Veselí n.M. 22 : 38
HK Hodonín – HC Zlín 23 : 24
Házená Jindř. Hradec – DHC Slavia Praha 24 : 36
SK UP Olomouc – DHC Sokol Poruba

Autor textu: Václav Dobeš

21 : 38