64. ročník POHÁRU MÍRU ovládlo družstva HC DAC Dunajská Streda

64. ročník tradičního přípravného turnaje je za námi. Tento ročník ovládlo družstva HC DAC Dunajská Streda, které prošlo turnajem bez jediné prohry. O druhém místě rozhodlo poslední utkání našich děvčat s Duslem Šaľa. Jako vždy právě tohle utkání nabídlo velice hezkou házenou a dramatický průběh utkání, kdy se po celou dobu ve vedené střídala obě družsta, našim děvčatům se však lépe podařilo zvládnout závěr a zvítězily 27:26. Třetí místo si odváží domů Sokol Písek a Duslo Šaľa končí na místě čtvrtém. 

Právě do Šaľy míří, jako už každý rok náš A-tým hned další víkend. Tentokrát se na Slovensku máme na co těšit. Mezi soupeři se představí například Jižní Korea nebo Városi se Komárom. 27. srpna pak zakončí naše děvčata přípravnou část na domácí palubovce proti ženskému reprezentačnímu družstvu Portorika. Na tento den bychom vás rádi pozvali již od rána, kdy v hale bude probíhat turnaj starších dorostenek. Po utkání našich žen ještě naskočí na palubovku muži Tatranu Litovel proti družstvu mužů Portorika. Chystáme pro vás také menší doprovodný program o kterém vás budeme ještě informovat.

Hodnocení trenéra Libora Malínka:

Tento turnaj splnil vše, co jsme od něj čekali. Jsme v přípravné fázi a také jsme k tomu chtěli tak přistoupit. Cílem bylo dostat do hry všechny děvčata a samozřejmě hledat ve hře jak plusy, tak minusy. Odehráli jsme tři kvalitní utkání. Nejvydařenější z mého pohledu byl hned úvodní zápas, kde jsme porazili Písek o devět branek. Děvčatům se hlavně dařila hra v útočné fázi, kde jsme nastříleli 33 branek. Ve druhém utkání jsme nestačili na Dunajskou Stredu. Soupeř jasně ukázal, že bude patřit k tomu nejlepšímu, co bude možné v samotné soutěži shlédnout. Nedělní utkání s tradičním turnajovým soupeřem ze Šaly, jsme po vyrovnaném průběhu až v samotném závěru utkání převrátili na svoji stranu, a zvítězili o jednu branku. Tímto vítězstvím jsme si zaručili konečné druhé místo v turnaji. 

Celkově musím všechny tři utkání hodnotit kladně. Ukázalo se, kde ještě musíme na hře přitlačit a na druhé straně, kde to zase klapalo. Jsem rád, že se nikdo nezranil a můžeme se dál připravovat na začátek sezony.   
 
Hodnocení Martiny Přikrylové po prvním dni turnaje: 
 
 
Výsledky všech utkání: 
 • DHK ZORA Olomouc – Sokol Písek 32:23 (16: 8)
 • HK Slovan Duslo Šaľa – DAC Dunajská Streda 25:28 (13:14)
 • DAC Dunajská Streda – DHK ZORA Olomouc 24:19 (11:10)
 • Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa 26:25 (20:14)
 • Sokol Písek – DAC Dunajská Streda 15:36 (10:19)
 • DHK ZORA Olomouc – HK Slovan Duslo Šaľa 27:26 (12:12)

Konečné pořadí družstev:

 1. HC DAC Dunajská Streda / 6 b. / 88:59
 2. DHK Zora Olomouc  / 4 b. / 84:68
 3. Sokol Písek / 2 b. / 64:93
 4. Duslo Šaľa / 0 b. / 76:81

Ocenění jednotlivců:

 • Nejlepší hráčka turnaje – Nikola JANSOVÁ (Olomouc) – CENA JANA GOGOLA
 • Nejlepší brankařka turnaje – Noemi MAGERA (Dunajská Streda) – CENA EVY DOSTÁLOVÉ
 • Nejlepší střelkyně turnaje – Eva SVOBODOVÁ (Písek) – CENA PRIMÁTORA MĚSTA OLOMOUCE