3. kolo interligy MOL ligy

                Máme za sebou zatím jen dvě kola nového ročníku interligy házenkářek a všechno je úplně jinak. Kdo by si pomyslel, že dlouholetý lídr soutěže Iuventa Michalovce se bude bez bodu krčit někde na desátém místě mezi družstvy Stupavy, Zlína a bohužel i našich děvčat, ty však mají za sebou dvě utkání na hřištích soupeřů a v nich vydolovali dvě, dá se říci skoro až lichotivé, porážky dvougólovými rozdíly. Je jasné, že soutěž je v začátku, kde se nějaké kotrmelce dají očekávat, očekáváme tedy také, že se usadí i tradiční lídři, vyloučit se samozřejmě nedají ani nějaká další překvapení. Pojďme tedy a shrňme si, co se vlastně na našich palubovkách v prvních dvou kolech dělo.

                 O tom největším překvapení jsme už hovořili, prostě Iuventa padla doma ve své tvrzi, vítězky z Kynžvartu samozřejmě už v loňském ročníku patřily ke špičce, spíš bylo překvapením to, že padly už doma v prvním kole v zápase se Šaľou. Naše děvčata svedla souboj v Plzni a snažila se zkušenému týmu vzdorovat, seč jim síly stačily. Náš mladý tým vedený Natálií Kuxovou a Monikou Machačovou sváděl srdnaté souboje s domácími a dost překvapivě jim mnohdy docela stačily. Sokolky z Poruby nastoupily podruhé proti slovenskému týmu a po šťastném dvoubodovém zisku ve Stupavě se proti podstatně silnějšímu soupeři (DAC Dun. Streda) držely celý první poločas. Síly jim ale asi došly po deseti minutách druhého poločasu, kdy Slovenky převzaly otěže a už nepřipustily Sokolky k žádné vážnější akci. Překvapivě nedošlo k očekávanému návratu Elišky Desortové proti svému bývalému týmu. Souboj dvou slovenských družstev Šaľy a Stupavy skončil jednoznačnou výhrou Dusla. Ale pozor, Stupava už asi nebude takovým otloukánkem jako před rokem, už jen první dvě vystoupení naznačila, že zejména Mária Holešová, která přišla na Záhoří po několika letech z Turecka, bude velikánskou posilou. Nedělní dohrávka ve Zlíně skončila jednoznačnou výhrou Pražanek, které nepřipustily pražádnou komplikaci. Mladý domácí tým vedený Jiřím Mičolou na vyzrálý celek Slavie nestačil.

 Třetí kolo opět tak jako před týdnem už bude zahájeno ve středu, kdy opět bude český mistr předehrávat zápas interligy doma proti DHC Plzeň před dalším zápasem Ligy mistrů. Po debaklu v Chomutově, kde se zápasy LM hrají s německým mistrem Bietigheim, budou Černí andělé o víkendu hrát další zápas LM v dánském Ostende. Další zápasy se pak budou hrát následně o víkendu, už v pátek 14. 09. 2022 nastoupí dvojice předních slovenských týmů DAC Dunajská Streda proti Slovanu Duslo Saľa. Další čtveřice týmů má výhoz v sobotním odpoledni. Od 16 hodin nastoupí doma tým Házená Kynžvart, proti Handball PSG Zlín. Favority v každém případě budou domácí hráčky Kynžvartu.  V 17:30 hod. nastoupí naše družstvo proti týmu Sokol Poruba. V týmu Poruby budou asi největšími oporami Farářová a Baumbachová. Zatím se nějak výrazněji neprosadila hráčka Kostariky Sheila Hiraldo. V 18:00 hod. nastoupí proti sobě dvojice slovenských týmů Tatran Stupava a Iuventa Michalovce. Oba týmy jsou zatím bez bodového zisku, přesto jak se Iuventě zatím nedaří, považujeme ji jednoznačně za favoritky tohoto střetnutí. Posledním sobotním zápasem je v 18:00 hod.  DHC Slavia Praha a Sokol Písek. Půjde o zajímavý duel dvou vyspělých týmů, u nichž bude velmi obtížné stanovit favorita. Slavia chytila slinu a usadila se na čele tabulky a určitě bude chtít tuto pozici obhájit. Bude to však mít hodně obtížné, přesto, že obávané duo Korešová – Stellnerová je hodně silné, ne však neporazitelné.

 

Rozpis 3. kola MOL ligy:

Středa 14.09.2022 v 18:00 hod.: DHK Baník Most – DHC Plzeň

Pátek   16.09.2022 v 18:00 hod.: DAC Dunajská Streda – Slovan Duslo Šaľa

Sobota 17.09.2022 v 16:00 hod.: Házená Kynžvart– Handball PSG Zlín

Sobota 17.09.2022 v 17:30 hod.: DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba

Sobota 17.09.2022 v 18:00 hod.: AHT Tatran Stupava – Iuventa Michalovce

Sobota 17.09.2022 v 18:00 hod.: DHC Slavia Praha – Sokol Písek

 

Autor textu: Václav DOBEŠ