Starší dorostenky pronikají stále výš

DHK ZORA Olomouc – TJ  Sokol Písek  37:20 (20:9)

Průběh utkání: 1:1, 1:1, 2:2, 7:3, 8:4, 11:5, 12:7, 13:8, 20:9 – 25:10, 27:12, 30:14, 33:15, 36:17, 37:20.

 Rozhodčí: Hlavinka, Ochmann    85   diváků     7 m hody: 5/4 – 2/2  Vyloučení: 2 – 4 červená karta Karlína CHUDÁ (za třetí vyloučení).

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc –  Poláčková, Habermannová – Macharáčková,  Kristková 1, Kuxová 11/2, K. Kubálková 3, Možíšová 6, Žůrková 4/2, Palátová 1, Krejzlíková, Foretová 5, Grofková 2, Hejlová 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ.

TJ Sokol Písek: Jamburová – Gorlová, Jiříková, Černá 2, Strnadová, Bednářová 1, Hosnedlová 1, Brousilová 6, Brůhová, Ondruchová, Kadlecová, Hachová 3/2, Vnárková 5, Chudá 2

Trenér: Ing. Michal HORÁK

Dvěma mikrobusy přijela v sobotu do Olomouce výprava obou družstev píseckých dorostenek. V podstatě však šlo pouze o jedině družstvo. Když si totiž lépe prohlédnete sestavy obou píseckých  týmů jak mladších, tak i starších dorostech moc různých jmen v nich nenajdete. V družstvu mladších dorostenek hrálo 14 hráček, a hned dvanáct stejných hráček nastoupilo následně i  v družstvu starších dorostenek. Z družstva mladších už za starší nenastoupily jen dvě děvčata a to druhá brankařka Vozábová, která hostuje z Mělníka  a střelkyně čtyř branek Housková, která hostuje z družstva Strakonic a za další družstvo už proto hrát nemohly. Naopak jen v družstvu starších nastoupila Strnadová a dále pak Vinárková, patrně jedna z nejlepších hráček Písku, která ve straších nastřílela 5 branek, celkově už jich má na svém kontě v sezoně 50. Nic proti tomu, většina hráček Písku jsou totiž děvčata  narozená  v ročnících 2003 a 04 mohou tedy za obě družstva hrát, klademe si však otázku, zda tyto „hrátky“ jsou pro tyto jistě talentované hráčky přínosem a co tomu říkají ještě ne zcela vyvinuté organizmy a jejich přetěžování. To je však v první řadě záležitost trenérů a klubů ve kterých děvčata hrají, to nechceme v žádném případě kritizovat, je to jen jejich volba.

                Vraťme se ale k hodnocení výkonu starších dorostenek. Zejména  základní sestava domácích hráček začala utkání v rychlém tempu celá sedmička od brankařky Poláčkové, přes obě křídla Kubálkovou, Foretovou, pivota  Hejlovou a spojky Kuxovou, Možišovou a Krejzlíkovou  nasadila od prvních minut vskutku vražedné tempo, nebylo tedy divu, že za osm minut vedly 7:3 v polovině poločasu to bylo 12:5. Tempo hry se nezměnilo ani po prostřídání, ať už to byla Žůrková, Kristková, nebo Grofková, zkrátka Hanačky si se soupeřkami dělaly co chtěly. Zejména závěr poločasu byl naprosto impozantní, domácí děvčata navýšila své vedení na 20:9. Do druhého poločasu nastoupila v domácí brance brankařka Klára Habermannová a vedla si neméně dobře.  Závěr utkání cca od 40. minuty už dohrávalo domácí družstvo se všemi hrčkami, které v průběhu vystřídaly a všechny si s chutí zahrály  ve zbývajícím časovém úseku.

                Obě brankařky odvedly výborný výkon obě si připsaly po deseti úspěšných zákrocích. Jedničkou na hřišti byla Natálie Kuxová, která se prosa11zovala zejména vynikajícími průniky na brankoviště a bezchybným zakončením – 12/11. Výborný den měla Anička Možišová s úspěšností 10/6. Úspěšnost křídel Kubálková 3/3 a Foretová 6/5 byla vynikající, stejně jako v pivotu hrající Hejlové, která nejen že z pivota měla střelbu  4/3, dovolila si však také málo vídaný samostatný průnik do brankoviště. Klára Žůrková se prosadila dvěma přesnými sedmičkami a střelbou ze střední vzdálenosti. Z družstva Písku se gólově  nejvíc   prosadily Brousilová  a Vinárková.

Autor textu: Václav DOBEŠ