Tréninkové centrum mládeže

Projekt Tréninkových center mládeže (zkráceně TCM) byl spuštěn Českým svazem házené od července roku 2017. Hlavní myšlenkou projektu je sdružování talentované mládeže s cílem zkvalitnění tréninkového procesu hráček od 15 do 18 let. Tréninková centra mládeže navazují na Regionální házenkářská centra, která připravují mládež do 15 let. Díky finančním prostředkům Českého svazu házené jsou pro hráčky TCM zajištěny nadstandartní podmínky v podobě kvalitního zázemí a kvalifikovaných odborníků. Primárním cílem TCM je příprava hráček pro reprezentační výběry České republiky. Na TCM poté navazují Specializované kempy, kde s hráčkami pracují trenéři juniorských reprezentací.

TCM Olomouc funguje při klubu DHK Zora Olomouc. Tréninky mladších a starších dorostenek probíhají pět krát týdně v hale klubu a jeden krát týdně v Aplikačním centru BALUO, což je jedno z nejmodernějších středisek fungující pod Univerzitou Palackého, Fakulty tělesné kultury.

Na každé tréninkové jednotce družstev TCM jsou dva trenéři u dané kategorie. Jeden z TCM a druhý z klubu pro kvalitnější přípravu hráček, případně lepší zastupitelnost.

Trenérské obsazení

Mgr. Kamil Zemánek – hlavní trenér TCM, držitel licence A
Mgr. Václav Riedel – asistent trenéra TCM, studující licenci A
Mgr. Lubomír Krejčíř – klubový trenér, držitel licence „Master Coach“
Vladan Táborský – klubový trenér, držitel licence A
Na dalších TJ podle potřeby spolupracují a aktivně se účastní:
Mgr. Jan Bělka, Ph.D. – předseda TMK ČSH a asistent reprezentačního trenéra žen, držitel licence „Master Coach“
Mgr. Lucie Fabíková – spolupracuje s trenéry TCM v rámci RHC, držitelka licence A

Specialisté pro kondiční přípravu

V rámci spolupráce s Aplikačním centrem Baluo máme na pondělních tréninkových jednotkách specialisty na tuto problematiku z různých sportovních oblastí (TRX, core training, funkční trénink, tabata…)

Specialisté pro zdravotní část sportovní přípravy

Mgr. Iva Řezaninová – má dlouholetou zkušenost s prováděním masáží a kinesiotapingu
Mgr. Robin Palán – již několik let působí jako masér a zdravotník

Velmi vážná zranění řeší Bc. Jiří Šrotíř ve spolupráci s klubovými mimo jiné sportovními ortopedy MUDr. Danielem Ditmarem, CSc. a MUDr. Tomášem Přerovským. Rehabilitace probíhá v SHAPE centru v Olomouci, což je špičkově vybavené nestátní zdravotnické zařízení ambulantního typu v centru Olomouce, které poskytuje komplexní služby v oblasti fyzioterapie, rehabilitace a ortopedie.

Rozpis tréninkových jednotek

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
Mladší dorostenky 16:30 – 18:00
BALUO
6:30 – 7:30
15:30 – 17:00
17:30 – 19:00 15:30 – 17:00 14:30 – 16:00
Starší dorostenky 16:30 – 18:00
BALUO
6:30 – 7:30
17:00 – 18:30
16:00 – 17:30 18:30 – 20:00 14:30 – 16:00

Školy pro hráčky

V Olomouci jsou všechny typy středních škol, takže po této stránce není problém pro adeptky do TCM vybrat vhodný typ školy. Nejužší vazby máme u škol (Gymnázium Čajkovského – sportovní třídy, Střední škola technická a obchodní Kosinova, Církevní gymnázium německého řádu – sportovní třídy, Střední odborná škola obchodu a služeb – Štursovka), se kterými již dlouhodobě spolupracujeme. Na těchto školách mají již nyní naše hráčky možnost využít individuální studijní plán, který umožňuje absolvování ranních tréninkových jednotek.

Ubytování pro hráčky

Domov mládeže při SŠTO, Kosinova 4. Ubytovna má ve svém statutu, že může přednostně nabírat žáky z vrcholových sportovních center a tento systém je funkční již několik let a kromě házenkářek jsou zde judisti nebo volejbalistky.
Další ubytovací kapacitou je ubytovna DHK Zory Olomouc, která je přímo u sportovní haly a její využití je prakticky možné kdykoliv. Především v letní přípravě, kdy ještě nejsou otevřeny internáty, jsou zde ubytované hráčky.

Sportoviště a rehabilitační zařízení pro hráčky TCM – vizualizace

Aplikační centrum BALUO
Posilovna
Baluo posilovna
Bazén
Baluo bazén
Fit zóna
Baluo fitzóna
Diagnostická hala
Baluo hala

SHAPE – rehabilitační a ortopedické centrum

Shape

Hala DHK Zora Olomouc

DHK Zora hala