Soutěže dorostenek pokračovaly dalším kolem

DHK ZORA Olomouc – Tatran Bohunice   28:15  (16:6)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1 4:3, 9:4, 10:5, 12:6, 16: 6 – 20:6, 21:9, 23:10, 24:12, 26:14, 28:25.

Rozhodčí: Hlavinka, R. Smékal   40 diváků   7 m hody: 4/2 – 4/3   vyloučení: 5 – 2

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Hašlarová –  Gazdíková, Pšenicová 3, Veselá 4, Protivánková 1, Molíková 1, Roupcová 3, Kristková, Juřičková 2, Konvičná 1, Dobrovská 4, Rožková 6/2, Krůpová 3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Tatran Bohunice:  Havránková 1, Tvarůžková 7/3,  Partlová 1, Sedlářová 1, Oborná, Odehnalová 3, Houdková, Vik. Dusilová, Val. Duslová 2.

Trenér: Tomáš PARTL.

Po měsíční přestávce, pokračovala soutěž starších dorostenek dalšími zápasy. Soutěž začíná přiostřovat, většina družstev je si velmi dobře vědoma toho o co se hraje, postup mezi nejlepší desítku, která by měla znamenat vstupenku mezi desetičlennou elitu ze které se vytvoří nová nejvyšší soutěž starších dorostenek je hodně lákavá. Některá družstva vytáhla další zbraně, které by jim měly k postupu pomoci. Na příklad Jiskra Otrokovice opět po několika měsících sáhla k posílení o dnes už ostřílenou interligovou Smetkovou z Hodonína, která pomohla vyhrát v sobotu nad favorizovanou Porubou, které do optima chybělo několik klíčových hráček, trojice nejúspěšnějších střelkyň Desortová, Novobilská a Mihačová a přijely do Otrokovic jen s deseti hráčkami.

Do utkání olomouckých hráček se vrátila po čtvrt roce po operaci Bětka Krůpová, která začala s lehkou přípravou a chtěla by družstvu v posledních kolech pomoci. Soupeř z Brna přijel do Olomouce jen s devíti hráčkami, pětice byla doplněna z mladších dorostenek, které hrály v sobotu v Žeravicích. Naše družstvo zahájilo utkání ve vysokém tempu, hned od první ch minut se jim podařilo získat šestibrankový náskok a přesto, že se jim přiliš střelecky nedařilo první poločas jsme v poklidu vyhráli deseti brankovým rozdílem. 16:6, také samozřejmě zásluhou dobré hry Poly Poláškové v brance Druhý poločas už z naší strany nebyl tak povedený  snad jen prvních pět minut jsme své vedení navyšovali až na čtrnácti brankový rozdíl soupeř poté  zpřesnil svou hru a dařilo se mu i střelecky, od poloviny druhého poločasu byla hra vyrovnaná  skóre se měnilo na obou stranách a utkání nakonec skončilo rozdílem jakým na začátku poločasu začalo.

To už samozřejmě trenéři prostřídali celou sestavy, šanci dostaly i další hráčky, zejména pro delší časový herní výpadek v soutěži. Výsledku nakonec bylo dosaženo,. všechny hráčky si s chutí v zápase zahrály a i když hra nebyla v určitých fázích podle gusta hráček i trenérů, spokojenost jednoznačně převyšovala

Autor textu: Václav Dobeš

Obrázek: Archiv DHK ZORA Olomouc