Hráčky A-týmu respektují a podporují rozhodnutí klubu! Děkují také všem fanouškům za podporu!

Dlouhou dobu čekal celý realizační tým na konečný verdikt ohledně letošní části play off. Vedení klubu se netajilo rozhodnutím nepodpořit kvůli aktuální situaci jakýkoliv způsob dohrávání právě této části soutěže. Ke konečnému rozhodnutí Českého svazu se vyjádřila také šatna A-týmu:

Na play off jsme se samozřejmě všechny moc těšily, je to skvělé zahrát si o medaile a zúročit tak celý rok dřiny. Navíc jsme měly sezónu opravdu dobře rozehranou, postoupily jsme také v Českém poháru, ale bohužel nikdo nečekal, jaká situace nastane. Pro všechny z nás to bylo nové a nikdo nic podobného nezažil, snažily jsme se pořád udržovat kondici a možný byl jen individuální trénink. Moc nás mrzí, jak vše skončilo, ale stojíme za klubem a myslíme si, že vedení jednalo rozumně. Pro některé hráčky by bylo play off nová zkušenost, pro některé splněný sen, některým z nás se již v minulosti v play off medaili povedlo získat a chtěly jsme tento pocit zažít znovu, ale titul mistra nebo medaile visící na stěně nám určitě nestojí za to, abychom ohrozily nejen zdraví svoje, ale hlavně našich rodin a přátel. Navíc velká část z nás chodí normálně do práce a vypadnout na delší dobu ještě z tohoto procesu už by bylo hodně finančně složité.

Trochu jsme zaregistrovaly, jak situaci řeší ostatní kluby, ale uvědomujeme si, že každý klub má samozřejmě jiné možnosti. Proto jsme hned od začátku respektovaly také zásah klubu do našich výplat. Letos jsme společně s klubem a jeho příznivci oslavili 100 let výročí klubu. Moc dobře víme, jak teď bude důležité a těžké zachovat jeho činnost. V této době jsme se snažily spíše pomoct druhým, ať už šitím roušek, dobrovolnictvím či poradenstvím a to vše skloubit s individuálním tréninkem. Házená je hodně specifický sport a pouze kondice nestačí. Nikdo z nás není odborník a nevíme, jak se bude situace vyvíjet dál a jak to bude vypadat za měsíc nebo v září. Vnímáme kolik sportovních klubů situace zasáhla finančně, kolik družstev v různých kategoriích přišlo o zisk titulů nebo postup do vyšší soutěže. Není to vůbec jednoduché a každý se teď s tím vším budeme muset poprat a pořádně máknout. Na palubovku bychom se chtěly určitě vrátit v plné síle a těšíme se alespoň na dohrávku Českého poháru, který byl odložen na začátek další sezóny. Aktuálně jsme rádi, že se můžeme nějakým způsobem začít vracet k běžnému tréninku a zase se potkávat, rozhodnutí o nedohrávání play off pro nás určitě není signál k tomu, abychom již tento rok netrénovaly. Z naší strany bychom chtěly poděkovat trenérům a celému realizačnímu týmu, jak se o nás stará a vedení za jejich rozhodnutí. 

Poděkování bychom chtěly poslat také všem fanouškům a příznivcům Olomoucké házené za podporu. Stejně tak našim spoluhráčkám z nižších kategorií, které reprezentovaly skvěle klub. Věříme, že se brzy opět uvidíme v hale DHK Zora Olomouc a společně se nám povede dostat se zpátky mezi elitu. Vážíme si každého z Vás, kdo nás přišel tuto sezónu podpořit a věří, že společně to zvládneme. 

hráčky A-tým DHK Zora Olomouc