Hanačky vyhrály ve Zlíně a dál živí sen o play-off

HC Zlín – DHK ZORA Olomouc   26:32  (10:18)

Průběh utkání: 0:2. 1:4, 4:6, 5:8, 7:13,  8:16, 10:18 – 10:20, 15:25, 18:27, 21:28, 23:30, 25:31, 26:32.

Rozhodčí: Bečička, Horák    102  diváků       7 m hody:  3/3 – 8/6     vyloučení:  4 – 4

Sestavy a branky:

HC Zlín: Záhorová, Benedíková, Vařechová – Nygrýnová 4, Hubová 2, Jagodič 3/3, M. Sekulová 7, Hradilová 2, Mizerová 2, Plachá, Kolářová 2, Gajdošíková, L. Sekulová, Polomíková, Stojarová, Křičková 4.

Trenér: Martin SPUCHLÁK

DHK ZORA Olomouc: Polášková – Hurychová 3, Závišková 2, Trumpešová 6, Kapsová, Sovová 1, Kašpárková 1, Salčáková 2, Krajčovičová 10/5, Severové, Salašová 1,  Gajdošíková 1, Řezníčková, Patrnčiaková 5/1.

Trenér: Jan HEGAR

Ohlasy z tiskovky

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Na dnešní utkání jsme se velmi pečlivě připravovali, protože Zlín v minulém kole podal velmi dobrý výkon v Šaľe. Myslím, že to, co jsme si připravili, jsme dnes předvedli na hřišti. Ovládli jsme první poločas a pak už se utkání dohrávalo. Zisk dvou bodů je pro nás důležitý, stále ještě můžeme doufat v účast v play-off.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Gratuluji soupeři. Připravovali jsme se na utkání celý týden, bohužel hráčky nesplnily nic z toho, na co jsme se chystali. Náš výkon v prvním poločase nesnese žádná hodnotící kritéria, možná posledních deset minut bylo trochu lepších. Na krok, který jsme udělali v Šaľe, jsme dnes nenavázali a udělali jsme další tři dozadu. Výkony jsou nevyzpytatelné, nevím, jak družstvo reaguje, samo na sebe vyvíjí tlak. Musíme asi nejvíce pracovat na psychické stránce. S přípravou na další zápas musíme začít v týdnu opět od začátku.“

 

          Olomoucké házenkářky začaly v sobotu ve Zlíně své utkání pravdy, když měly poslední šanci udržet se ve hře o play-off. Ukázaly  svému soupeři i hrstce diváků, jak se bojuje o šanci, která sice zatím nic nevyřešila, byla však důležitým předpokladem jak by se  mohly Hanačky ke svému snu dopracovat. Jedním z možných předpokladů bylo čekání na chybu porubských Sokolek na Šariši, jak se sice v průběhu jako šance rýsovalo, svěřenkyně Dušana Daniše však v závěru překvapení nepřipustily a odvezly si do Ostravy cenné body za vítězství.  Olomoučanky stále pouze s jedinou gólmankou v podobě teenagerky Poláškové,  jako strážkyně branky, začaly ve svižném  tempu  a od prvních minut prokazovaly, kdo je ve Zlíně pánem na hřišti. Prvních patnáct minut prvního poločasu si vytvořily tříbrankový náskok. Pravá smršť však na obě družstva čekala brzy po polovině poločasu, kdy se blížil začátek poslední desetiminutovky.  Hanačky zapnuly na plný plyn a během tří minut nasázely do domácí branky pět gólů  v řadě, zejména zásluhou slovenského dua Patrnčiaková, Krajčovičová a rázem vedly Hanačky osmibrankovým rozdílem (5:13) a tento rozdíl pak do poločasu udržely. Naše děvčata byla při chutí i po změně stran, kdy nezastavitelná Denisa Krajčovičová  dvěma brankami  navýšila na desetibrankový rozdíl a zdálo se být rozhodnuto. Domácí se ještě pokusily o závěrečný nápor, podařilo se jim však jen postupně krůček  po krůčku  z náskoku Hanaček ukrajovat, nejblíž se však dostaly na pětibrankový rozdíl (25:30), který si však naše děvčata pečlivě strážila.

         Největší hvězdou se v utkání ukázala být neúnavná Denisa Krajčovičová sterá se stalataké neomylnou exekutorkou sedmiček, když se zmýlila pouze jednou v samotném  závěru utkání, kdy už bylo o všem rozhodnuto. Střelecky se zaskvěla také Jarmila Trumpešová, svůj podíl si udržela také Annamaria Patrnčiaková. Ostatní střelkyně, jako by si schovávaly střelecký prach na další zápasy. Z domácího týmu byla nejpilnější střelkyní Michaela Sekulová, která  potvrdila jakou  posilou se v posledních utkáních Zlína po svém příchodu z Poruby stala. Stabilně vysokou střeleckou potencí se mohly opět pochlubit Monika Křičková a spojka Gábina Nygrýnová.

 

Autor textu: Václav Dobeš

Autor foto: Jaroslav Pavlík